czyli najczęściej zadawane pytania

 

Kim jesteś?

Mam na imię Marzena, i jestem Fotografem. Jeśli Wam to nie przeszkadza, najlepiej mówcie mi na Ty, w końcu spędzam z Wami jeden w ważniejszych dni w życiu – dlatego chciałabym, aby nasz kontakt był dobry i bezpośredni.

Czy pracujesz sama?

Tak, Magiczne Kadry tworzę sama. Dzięki temu macie pewność, że to ja przyjdę fotografować Wasz ślub, plener i to ja obrobię zdjęcia a nie jakiś przypadkowy fotograf z łapanki, jak często bywa przy dużych firmach fotograficznych. Staram się aby moje zdjęcia miały niepowtarzalny styl i wierzę, że to przez jakość moich zdjęć wybieracie właśnie mnie do uwiecznienia niepowtarzalnych chwil w Waszym życiu. Nie przeszkadza mi współpraca z innym profesjonalnym fotografem czy kamerzystą podczas Waszego ślubu, na pewno będę starała się współpracować tak, aby efekt finalny był jak najlepszy.

Od kiedy zajmujesz się fotografią?

Fotografią interesuję się od dziecka, a od kilu sezonów zajmuję się głównie fotografią ślubną. Na początku była to tylko pasja, a teraz jest praca z pasją!

Czy posiadasz zgodę na fotografowanie w kościele?

Tak, posiadam legitymację upoważniającą do fotografowania uroczystości w Kościele wydaną przez Archidiecezję Krakowską.

Czy fotografujesz śluby tylko w Krakowie?

Zdecydowanie nie! Na co dzień mieszkam w Krakowie, ale nie lubię się ograniczać do jednego miejsca, poza tym często bywam na Podkarpaciu, skąd pochodzę. A jako fotograf jestem przyzwyczajona do podróży, więc obszar mojej działalności to cała Polska, a nawet Europa.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Pracuję na sprzęcie marki Nikon, aktualnie posiadam dwie lustrzanki, kilka obiektywów, dwie lampy, statyw, filtry i inne. Cała czas inwestuję w swój sprzęt, aby jak najlepiej się rozwijać i nie zostawać w tyle.

Ile godzin fotografujesz podczas dnia ślubu?

Zazwyczaj jestem z Wami od przygotowań do oczepin, czyli często od godzin porannych do około 1 w nocy. Dobrze jest, jeśli czas mojej pracy nie przekracza 14 godzin, bo później po prostu jestem zmęczona i mogę być mało efektywna, w końcu nie jestem robotem tylko człowiekiem, a przez te wszystkie godziny pracy staram się dać z siebie 100%, aby zrobić Wam jak najlepsze zdjęcia.

Ile zdjęć otrzymamy?

Ilości otrzymanych zdjęć zależą od wybranego pakietu. Na liczbę zdjęć ma wpływ także kilka czynników: jak długo jestem na przygotowaniach, ile jest gości na przyjęciu, natomiast z pleneru zależy od czasu trwania pleneru i od liczby odwiedzonych miejsc.

Kiedy otrzymamy zdjęcia?

Czas realizacji wynosi 60 dni liczone od daty sesji plenerowej, czasem bywa krótszy. Jednak proszę o wyrozumiałość, wszystkie zdjęcia muszę przeglądnąć, wybrać najlepsze i w końcu obrobić na co poświęcam bardzo dużo czasu. W tygodniu jeżdżę też na plenery, a w soboty na wesela, a moja doba ma też tylko 24 godziny, dlatego czasem trzeba trochę poczekać – ale myślę, że warto.

Czy możemy otrzymać kilka zdjęć z wesela/pleneru zaraz po ślubie?

Nie ma problemu! Zazwyczaj sama z ciekawości przeglądam efekty swojej pracy, więc ogarnięcie do 10 zdjęć i podesłanie ich Wam nie stanowi żadnego problemu.

Jak wygląda rezerwacja terminu?

Rezerwacja terminu polega na podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki w wysokości 500 zł. Bez spełnionych tych dwóch warunków nie uważam terminu za w pełni zarezerwowanego.

Czy musimy się spotkać osobiście aby zarezerwować termin?

Zdecydowanie nie, w przypadku wesel bardzo wyjazdowych zazwyczaj nie ma takiej możliwości. Wystarczy przeskanowanie umowy i podesłanie jej mailem oraz wpłacenie zaliczki na konto.
Jeśli jest fizyczna możliwość spotkania przed ślubem to zawsze do tego zachęcam, możemy się wtedy poznać, a ja wiem lepiej czego ode mnie oczekujecie.

Kiedy płacimy resztę należności za zdjęcia?

W momencie przekazania obrobionych zdjęć. Jeśli wybraliście opcje z albumem to zawsze przekazuję Wam zdjęcia szybciej(zazwyczaj najpierw przez strefę klienta), abyście mieli wpływ na wygląd Waszego albumu i wtedy też proszę o uregulowanie należności.

Czy mamy wpływ na wygląd naszego albumu?

Oczywiście! Zawsze ja robię wstępny projekt i przesyłam go Wam do akceptacji i zmian. Jeśli jednak wolicie to możemy się spotkać, aby razem zająć się projektem albumu.

Ile wynosi zaliczka?

Zaliczka wynosi 500 zł

Gdzie możemy zrobić plener?

Gdzie tylko chcecie!

Czy mam jakieś swoje miejsca na plener?

Tak, jest kilka miejsc w których częściej zdarza mi się robić zdjęcia, nie lubię się jednak ograniczać do tych samych miejsc i jeśli macie tylko jakikolwiek pomysł na zdjęcia to chętnie go z Wami zrealizuję. A co jeśli nie macie? To możemy się razem zastanowić co wybrać aby Wasz plener był wyjątkowy, a przede wszystkim pasował do Was.

Czy plener musi się odbyć tylko w jednym miejscu?

Zdecydowanie nie, jeśli odwiedzamy kilka miejsc to zdjęcia są bardziej różnorodne i mamy większe pole działania.

Ile godzin może zająć plener?

Na plener rezerwuję sobie cały jeden dzień, liczba godzin zależy od Waszej wytrwałości w byciu fotografowanym i liczby odwiedzonych miejsc.

Kiedy możemy zrobić plener?

Zazwyczaj plenery realizuję od poniedziałku do czwartku, w soboty jestem na weselu, a w niedziele najczęściej albo wracam z wesela, niedziela to też mój jedyny dzień wolny w tygodniu który jest zarezerwowany dla rodziny.

W jakich godzinach robić zdjęcia w plenerze?

W lecie kiedy słońce jest mocne najlepiej nie robić zdjęć w samo południe, mniej więcej w godzinach od 11 do 15. Najlepsze zdjęcia wychodzą wczesnym rankiem lub w godzinach popołudniowych. W przypadku gdy sesja ma trwać rzeczywiście cały dzień godziny w południe najlepiej poświecić na dojazd w inne miejsce albo krotki odpoczynek, obiad.

W jaką pogodę robić zdjęcia w plenerze?

W każdą pogodę można zrobić coś wyjątkowego! Nawet w deszczu! Ja bardzo nie lubię robić zdjec w lecie w samo południe w słoneczne dni, wbrew pozorom jest to najgorsza pora na zdjęcia i dla fotografa i dla Pary Młodej która musi męczyć się z rażącym słońcem. Dni z lekkim zachmurzeniem są dużo lepsze na sesje w plenerze niż te kompletnie słoneczne. Zawsze też powtarzam, aby nie bać się zachmurzenia, bo to nie prawda, ze zdjęcia wyjdą szare.

Czy możemy się zgodzić na niepublikowane zdjęć?

Oczywiście. Jednak Wasze zdjęcia to efekty mojej pracy, dzięki temu, że inne pary zgodziły się na publikację zdjęć dotarliście do mnie, więc zawsze proszę o możliwość publikacji chociaż kilku ujęć.

Do jakiego czasu po ślubie powinniśmy zrobić plener?

W umowie ten czas określony jest jako 40 dni od daty ślubu, im szybciej zrobicie plener tym lepiej, będzie na świeżo, a z mojego doświadczenia wynika, że im dłużej się odwleka tym bardziej się nie chce. W wyjątkowych sytuacjach czas między plenerem a ślubem możemy wydłużyć.

Czy możemy zrobić plener w jakimś innym/dalekim miejscu?

Nie ma problemu! Możemy zrobić plener gdzie tylko chcecie.

Czy goście mogą robić zdjęcia podczas ślubu?

Tak, ale proszę tu o zachowanie rozsądku, wychodzenie przede mnie podczas przysięgi czy innych ważnych momentów zepsuje Wam pamiątkę, bo zdjęcia robione przez wujka z aparatem wielkości telefonu komórkowego raczej będą gorsze niż moje.

Gdyby jeszcze coś było nie jasne zapraszam do kontaktu.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites